Komenda Powiatowa Policji w Malborku

policja.pl
bip
fb
youtube
j_migowy
SERWIS KĄPIELISKOWY
space 20px
mapa_zag
stop agresji drogowej
Zielona strefa
Stop Korupcji
Patrol
SŁUŻBA CYWILNA
space2 20px

Najczęściej czytane

 1. Kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży rozbójniczej

  Kryminalni zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą, do której doszło w jednym z malborskich marketów. Mężczyźni ukradli alkohol i podczas ucieczki pobili interweniującego pracownika ochrony. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzn dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Podejrzanym w tej sprawie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 2. 19-latek zatrzymany za usiłowanie rozboju

  Malborscy kryminalni zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju, do którego doszło na klatce schodowej w jednym budynków na terenie miasta. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora i zastosował wobec 19-latka areszt na 3 miesiące. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

 3. Działania Ruchu Drogowego "ANDRZEJKI"

  W najbliższy piątek i sobotę policjanci malborskiej drogówki przeprowadzą działania pod nazwą „Andrzejki”. Podczas służby mundurowi będą w szczególności zwracać uwagę na zachowania kierowców. Stróże prawa zintensyfikują kontrole trzeźwości, a także skupią się na kierujących przekraczających prędkość, korzystających z telefonów podczas jazdy i niezapinających pasów bezpieczeństwa.

 4. Działania EGIDA-2019

  W niedzielę w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku 20 osób, jako uzupełnienie kadr policyjnych na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa, brało udział w ćwiczeniu pod kryptonimem „EGIDA-19”. Przez cały dzień rezerwiści uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, nabywając wiedzę policyjną, dotyczącą m. in. użycia i obsługi broni palnej, technik interwencji, czy też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 5. Wypadek nietrzeźwego kierowcy w Szymankowie.

  Wczoraj malborscy policjanci ponad 3 godziny pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Szymankowo. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 26-letni mężczyzna mając prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu kierował alfa romeo, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo, a następnie pojazd dachował do rowu. 26-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.