Komenda Powiatowa Policji w Malborku

Ważne informacje - 5 artykułów

Najczęściej czytane

 1. Malbork- Policjanci na zajęciach z przedszkolakami

  Policjanci z malborskiej komendy w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedzili maluchy uczęszczające do Przedszkola Nr 10 w Malborku. Funkcjonariusze rozmawiali z milusińskimi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i uczyli dzieci jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. W czasie wizyty przedszkolaki dowiedziały się również na jakie inne zagrożenia mogą być narażone i jak się przed nimi uchronić. Spotkanie przebiegało w miłej i radosnej atmosferze.

 2. Pierwsza zbiórka krwi klubu HDK z malborskiej komendy

  17 września 2020 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Malborku oficjalnie powstał Klub Honorowych Dawców Krwi. Mundurowi rozpoczęli swoją działalność od organizacji zbiórki krwi. W akcji oprócz policjantów wzięli udział również mieszkańcy miasta. Zebrano prawie 15 litrów tego bezcennego daru.

 3. Areszt dla dwóch mężczyzn za posiadanie i udzielanie narkotyków małoletnim

  Malborscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 44 i 25 lat. Kryminalni zatrzymali 44 latka podejrzanego o posiadanie i udzielanie narkotyków osobom małoletnim. Nowostawscy funkcjonariusze podczas kontroli chevroleta stwierdzili, że 25-letni kierowca był pod wpływem amfetaminy, a w jego mieszkaniu znaleźli prawie 180 gramów tego narkotyku. Wobec obu mężczyzn sąd zastosował 3 miesiące tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

 4. JESTEŚ OBJĘTY KWARANTANNĄ? ZAINSTALUJ OBOWIĄZKOWĄ APLIKACJĘ

  Z obowiązkową kwarantanną domową wiąże się od dodatkowy obowiązek – korzystanie z aplikacji "Kwarantanna domowa". Aplikacja dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store. Obowiązkowa 10-dniowa kwarantanna dotyczy zdrowych osób, które jednak miały kontakt z chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem.

 5. ZATRZYMANY SPRAWCA ROZBOJU Z UŻYCIEM NIEBEZPIECZNEGO NARZĘDZIA

  Kryminalni z Malborka zatrzymali na gorącym uczynku 21-latka, który usiłował dokonać rozboju na ekspedientce jednego z marketów na terenie miasta. Mieszkaniec Malborka usłyszały. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 12 lat, na czas nie krótszy niż 3 lata. Sąd postanowił o zastosowaniu wobec podejrzanego aresztu tymczasowego na 3 miesiące.