Komenda Powiatowa Policji w Malborku

policja.pl
bip
fb
youtube
j_migowy
SERWIS KĄPIELISKOWY
space 20px
mapa_zag
stop agresji drogowej
Zielona strefa
Stop Korupcji
Patrol
SŁUŻBA CYWILNA
space2 20px

Najczęściej czytane

 1. Policjanci wraz z sanepidem sprawdzają miejsca zimowego wypoczynku.

  Przez cały okres ferii zimowych dzielnicowi z malborskiej komendy wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej sprawdzają miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu malborskiego. Mundurowi podczas tych kontroli szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo wypoczywających dzieci i warunki w jakich przebywają oraz rozmawiają z uczestnikami o zagrożeniach na jakie są narażeni podczas zimowych zabaw i jak ich unikać.

 2. Kolejny przypadek cofniętego licznika

  W poniedziałkowy wieczór malborska drogówka zatrzymała do kontroli golfa, którego wskazania drogomierza różniły się o ponad 50 tys. km od stanu odnotowanego przez diagnostę podczas ostatniego badania technicznego pojazdu. Teraz policjanci wyjaśniają, jak doszło do rozbieżności wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny. Za przestępstwo zmiany wskazań drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 3. Kryminalni zatrzymali 3 sprawców rozboju.

  Malborscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju, do którego doszło w sobotnią noc przed jednym z lokali na terenie miasta. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Wobec dwóch sprawców zastosowano dozór policyjny. Trzeci mężczyzna dopuścił się tego czynu w warunkach recydywy i sąd orzekł dla niego areszt na 3 miesiące 18 lat więzienia. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, a w warunkach powrotu do przestępstwa nawet do 18 lat więzienia.

 4. Malbork- XVIII Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci o Puchar Komendanta Komisariatu Policji w Nowym Stawie

  Wczoraj w Nowym Stawie na terenie hali sportowej nowostawskiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego odbył się XVIII Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci o Puchar Komendanta Komisariatu Policji w Nowym Stawie. W rozgrywkach wzięło udział 7 drużyn dzieci z terenu miasta i gminy Nowy Staw. Oprócz nagród dla zwycięzców, Komendant każdemu uczestnikowi turnieju wręczył pamiątkowy upominek.

 5. Krajowa Mapa zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie malborskim w 2019 roku

  Mieszkańcy powiatu malborskiego od 1 lipca 2016 roku korzystają z internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwala na bezpośredni dostęp do informacji na temat stanu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz umożliwia wskazywanie lokalnych zagrożeń. W 2019 roku malborscy policjanci odnotowali 887 zgłoszeń naniesionych przez mieszkańców na mapę zagrożeń miejsc, w których dochodzi do niepożądanych zachowań. Funkcjonariusze weryfikując dokładnie wszystkie zgłoszenia 351 z nich potwierdzili. Dzięki otrzymanym sygnałom policyjne patrole objęły stałym nadzorem miejsca zagrożone.