Dzielnicowi
Dzielnicowy, to policjant „pierwszego kontaktu”, dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rewirze, funkcjonariusz do którego każdy może zwrócić się o pomoc i poradę prawną, przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa.
Podane adresy mailowe nie służą do składania zawiadomienia o przestępstwie, wykroczeniu, petycji, wniosków ani skarg w rozumieniu przepisów. Dzielnicowi odbierają pocztę i telefony komórkowe w godzinach swojej służby.
W sprawach niecierpiących zwłoki zadzwoń pod nr 112 lub do dyżurnego komendy (tel. 47 74 22 8 22) po informacje odnośnie możliwości i form kontaktu z dzielnicowym.
Nadzorującym pracę Zespołu Dzielnicowych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Malborku jest:
Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Malborku kom. Katarzyna Marczyk:
- tel. 47 74 22 831,
- e-mail: katarzyna.marczyk@gd.policja.gov.pl
Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji
w Malborku funkcjonuje 8 rejonów dzielnicowych:
REJON NR 1
obsługiwany przez asp. szt. Tomasza Gałeczka
UWAGA ! ZASTĘPSTWO CZASOWE PEŁNI SIERŻ. SZT. ŁUKASZ ZAMRZYCKI tel. 47 74 22 857, tel.kom. 571 335 216
tel. 47 74 22 858, tel.kom. 571 335 222
e-mail: dzielnicowy.malbork1@gd.policja.gov.pl
swoim zasięgiem obejmuje następujące ulice w Malborku: 17 Marca, Agrestowa, Akacjowa, Aleja Celników Polskich, Aleja Rodła, Boczna, Brukowa, Brzozowa, Bukowa, Ceglana, Cisowa, Czereśniowa, Dębowa, Działkowa, Głogowa, Główna, Jaśminowa, Jesionowa, Klonowa, Kościelna, Krzywa, Kwiatowa, Ludwika Solskiego, Malinowa, Mazurów, Ogrodowa, Piastowska, Plac Gabriela Narutowicza, Poczty Gdańskiej, Porzeczkowa, Różana, Piłsudskiego, Stare Miasto, Starościńska, Tadeusza Kościuszki,Tczewska, Topolowa, Wałowa, Warecka, Warsztatowa, Wierzbowa, Wileńska, Wincentego Witosa, Zamkowa, Żuławska.
Priorytetowy plan działania dzielnicowego:
Aktualny plan: od 1.01.2025 r. do 30.06.2025 r.
Zdiagnozowany problem: Na podstawie informacji uzyskanych przez dzielnicowego w trakcie służb obchodowych oraz interwencji zarejestrowanych w systemach informatycznych Policji zdiagnozowano, że najbardziej uciążliwym dla mieszkańców rejonu jest zjawisko popełniania wykroczeń porządkowych w rejonie traktu św. Jana Pawła II oraz Bulwaru nad Nogatem im. Kilarskiego.
Zakładany cel do osiągnięcia: Ograniczenie zjawiska.
Podmioty współpracujące: Policjanci Zespołu Dzielnicowych i Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Malborku, Straż Miejska w Malborku, Urząd Miasta w Malborku.
Poprzedni plan priorytetowy:
Zakładanym celem do osiągnięcia w planie za okres od 1.07.2024 r. do 31.12.2024 r. było wyeliminowanie o 50% zjawiska zakłócania porządku publicznego i niszczenia mienia w rejonie traktu św. Jana Pawła II. Zakładany cel nie został w pełni osiągnięty w związku z powyższym plan priorytetowy jest kontynuowany w I połowie 2025 r.
REJON NR 2
obsługiwany przez dzielnicowego sierż. szt. Łukasza Zamrzyckiego
tel. 47 74 22 857, tel.kom. 571 335 216
e-mail: dzielnicowy.malbork2@gd.policja.gov.pl
swoim zasięgiem obejmuje następujące ulice w Malborku: Akademicka, Aleja Wojska Polskiego, Bydgoska, Ciepła, Daleka, Dworcowa, Elbląska, Fryderyka Chopina, Generała Władysława Andersa, Generała Grota-Roweckiego,Generała Stanisława-Maczka, Grudziądzka, Jana Kiepury, Jarosława Dąbrowskiego, Karola Szymanowskiego, Kielecka, Koszykowa, Kwidzyńska, Leśna, Lotnicza, Lubelska, Łąkowa, Maksymiliana Krajewskiego, Marszałkowska, Mikołaja Reja, Młodych, Nogatowa, Okopowa, Parkowa, Piaskowa, Pilotów, Pomorska, Portowa, Rakowiec, Saperów, Sportowa,Toruńska, Walerego Wróblewskiego, Warszawska, Wąska, Wilcza, Wiosenna, Wiślana, Wołyńska, Wspólna, Zieleniecka, Żelazna.
Priorytetowy plan działania dzielnicowego:
Aktualny plan: od 1.01.2025 r. do 30.06.2025 r.
Zdiagnozowany problem: Na podstawie informacji uzyskanych przez dzielnicowego w trakcie służb obchodowych oraz potwierdzonych interwencji zarejestrowanych w systemach informatycznych Policji zdiagnozowano, że najbardziej uciążliwym dla mieszkańców rejonu jest zjawisko popełniania wykroczeń porządkowych na terenie dworca PKP oraz na terenach przyległych.
Zakładany cel do osiągnięcia: Wyeliminowanie zjawiska.
Podmioty współpracujące: policjanci Zespołu Dzielnicowych i Zespłu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Malborku, Straż Miejska w Malborku, Służba Ochrony Kolei, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Malborku.
Poprzedni plan priorytetowy:
Zakładanym celem do osiągnięcia w planie za okres od 1.07.2024 r. do 31.12.2024 r. było ograniczenie w znacznym stopniu lub wyeliminowanie popełniania wykroczeń porządkowych w rejonie dworca PKP i PKS w Malborku przy ul. Dworcowej. Zakładany cel nie został w pełni zrealizowany, w związku z powyższym założenie jest kontunuowane w I połowie 2025 r.
REJON NR 3
obsługiwany przez dzielnicowego st. sierż. Przemysława Jackowskiego
tel. 47 74 22 857, tel.kom. 571 335 219
e-mail: dzielnicowy.malbork3@gd.policja.gov.pl
swoim zasięgiem obejmuje następujące ulice w Malborku:Benedykta Dybowskiego, Dąbrówki, Eugeniusza Kwiatkowskiego, Jana Czerskiego, Jaskółcza, Józefa Wybickiego, Karola Pomianowskiego, Kazimierza Michałowskiego, Krucza, Mariana Smoluchowskiego, Orla, Partyzantów, Pionierów, Poznańska, Rolnicza, Romualda Cebertowicza, Słowicza, Stanisława Mikołajczyka, Tadeusza Kotarbińskiego, Torowa,
Priorytetowy plan działania dzielnicowego:
Aktualny plan: od 1.01.2025 r. do 30.06.2025 r.
Zdiagnozowany problem: Na podstawie uzyskanych informacji od lokalnej społeczności w trakcie służb obchodowych, zgłoszeń w aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, interwencji zarejestrowanych w systemach Policji oraz własnej obserwacji dzielnicowego zdiagnozowano, że najbardziej uciążliwym dla mieszkańców rejonu jest zjawisko popełniania wykroczeń porządkowych przez gromadzące się osoby postronne na terenie boiska Szkoły Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 na ul. Wybickiego 32 w Malborku.
Zakładany cel do osiągnięcia: Ograniczenie w znacznym stopniu lub wyeliminowanie zjawiska- efektem czego będzie zmniejszona ilość interwencji w 50 %.
Podmioty współpracujące: Policjanci Zespołu Dzielnicowych i Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Malborku, Straż Miejska w Malborku, Dyrekcja Szkoły, mieszkańcy pobliskich bloków osiedla Południe.
Poprzedni plan priorytetowy:
Zakładanym celem do osiągnięcia w planie za okres od 1.07.2024 r. do 31.12.2024 r. było ograniczenie w znacznym stopniu lub wyeliminowanie zjawiska popełniania wykroczeń porządkowych przez gromadzące się osoby w parku "Kieszonkowy" znajdującego się przy ul. Rolniczej w Malborku. W wyniku podjętych działań plan priorytetowy został zrealizowany.
REJON NR 4
obsługiwany przez dzielnicowego st. sierż. Michała Bednarka
tel. 47 74 22 858, tel.kom. 571 335 218
e-mail: dzielnicowy.malbork4@gd.policja.gov.pl
swoim zasięgiem obejmuje następujące ulice w Malborku : Adama Mickiewicza, Bolesława Chrobrego, Elizy Orzeszkowej, Henryka Sienkiewicza, Jasna, Jana Karola Chodkiewicza, Krakowska, Mikołaja Kopernika, Sadowa, Sikorskiego, Słoneczna, Stefana Żeromskiego.
Priorytetowy plan działania dzielnicowego:
Aktualny plan: od 1.01.2025 r. do 30.06.2025 r.
Zdiagnozowany problem: Na podstawie informacji uzyskanych przez dzielnicowego w trakcie służb obchodowych oraz interwencji zarejestrowanych w systemach informatycznych Policji zdiagnozowano, że najbardziej uciążliwym dla mieszkańców rejonu jest zjawisko popełniania wykroczeń porządkowych oraz grupowania się osób bezdomnych na klatkach schodowych w rejonie ul. Sienkiewicza 28-30 w Malborku.
Zakładany cel do osiągnięcia: Ograniczenie w znacznym stopniu występującego zjawiska.
Podmioty współpracujące: policjanci Zespołu Dzielnicowych i Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Malborku, Straż Miejska w Malborku, Malborska Spółdzielnia Mieszkaniowa.
Poprzedni plan priorytetowy:
Zakładanym celem do osiągnięcia w planie za okres od 1.07.2024 r. do 31.12.2024 r. było ograniczenie w znacznym stopniu popełniania wykroczeń porządkowych oraz kradzieży i niszczenia mienia w rejonie ul. Mickiewicza w Malborku. W wyniku podjętych czynności cel planu został osiągnięty w 80%.
REJON NR 5
obsługiwany przez dzielnicowego mł. asp. Marka Władykę
tel. 47 74 22 857, tel.kom. 723 635 882
e-mail: dzielnicowy.malbork5@gd.policja.gov.pl
Priorytetowy plan działania dzielnicowego:
Aktualny plan: od 1.01.2025 r. do 30.06.2025 r.
Zdiagnozowany problem: na podstawie informacji uzyskanych przez dzielnicowego zdniagnozowano, że najbardziej uciążliwym dla mieszkańców rejonu jest zjawisko popełniania wykroczeń porządkowych w rejonie pl. 3 Maja oraz bulwaru nad rzeką Nogat.
Zakładany cel do osiągnięcia: Ograniczenie zjawiska.
Podmioty współpracujące: Policjanci Zespołu Dzielnicowych i Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Malborku, Straż Miejska w Malborku, Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku.
Poprzedni plan priorytetowy:
Zakładanym celem do osiągnięcia w planie za okres od 1.07.2024 r. do 31.12.2024 r. było ograniczenie w 50% popełniania wykroczeń porządkowych w rejonie ul. Słowackiego oraz ul. Zapolskiej w Malborku. W wyniku podjętych działań plan priorytetowy został zrealizowany.
REJON NR 6
obsługiwany przez dzielnicową sierż. szt. Karolinę Kowalską- Zając
tel. 47 74 22 857, tel.kom. 571 335 217
e-mail: dzielnicowy.malbork6@gd.policja.gov.pl
swoim zasięgiem obejmuje następujące ulice w Malborku : Aleja Armii Krajowej, 500-lecia, Adama Asnyka, Admiralicji, Aleja Sprzymierzonych, Andrzeja Struga, Bałtycka, Bartosza Wojciecha Głowackiego, Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Feliksa Stamma , Generała Władysława Raczkiewicza, Góralska, Haliny Konopackiej , Hanki Ordonówny, Heleny Modrzejewskiej, Henryka Łasaka, Jana Kochanowskiego, Jana Kostki, Jana III Sobieskiego, Jana Wejhera, Janusza Korczaka, Juliana Tuwima, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kazimierza Pułaskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Koszalińska, Krótka, Leonida Teligi, Malinowskiego, Marii Rodziewiczówny, Mazowiecka, Mieszka I, Miła, Morska, Na Skarpie, Piękna, Plac Leopolda Staffa, Polna, Poprzeczna, Rzemieślnicza, Stanisława Dygata, Słupecka, Stefana Batorego, Szeroka, Urocza, Wincentego Pstrowskiego, Władysława Broniewskiego, Władysława Jagiełły, Włościańska, Zaciszna, Zagórna, Zakopiańska, Zygmunta Starego, Żeglarska,
Priorytetowy plan działania dzielnicowej:
Aktualny plan: od 1.01.2025 r. do 30.06.2025 r.
Zdiagnozowany problem: Na podstawie informacji uzyskanych od lokalnego społeczeństwa w trakcie służb obchodowych, zdiagnozowano, że najbardziej uciążliwym zjawiskiem w rejonie jest występujące zjawisko demoralizacji nieletnich oraz popełniania wykroczeń porządkowych w rejonie Skweru ks.Feliksa Sawickiego przy ul. Armii Krajowej w Malborku.
Zakładany cel do osiągnięcia: Ograniczenie zjawiska.
Podmioty współpracujące: Policjanci Zespołu Dzielnicowych i Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Malborku, Straż Miejska w Malborku, mieszkańcy podległego rejonu.
Poprzedni plan priorytetowy:
Zakładanym celem do osiągnięcia w planie za okres od 1.07.2024 r. do 31.12.2024 r. było ograniczenie w 50% zjawiska demoralizacji nieletnich oraz minimalizacja ilości odnotowanych interwencji zaśmiecania, zanieczyszczenia miejsca publicznego w rejonie terenu rekreacyjnego "Wena" w Malborku przy ul. Broniewskiego. W wyniku podjętych działań cel został osiągnięty.
REJON NR 7
obsługiwany przez dzielnicowego mł. asp. Marka Dawidowicza
tel. 47 74 22 858, tel.kom. 571 335 220
e-mail: dzielnicowy.malbork7@gd.policja.gov.pl
swoim zasięgiem obejmuje następujące miejscowości w gminie Malbork- Cisy, Grobelno, Kałdowo, Kałdowo Wieś, Kamienica, Kamionka, Kapustowo, Kasztanowa, Kościeleczki, Kraśniewo, Lasowice Małe, Lasowice Wielkie, Nowa Wieś Malborska, Pielica, Stogi , Szawałd, Tragamin, Wielbark Poligon.
Priorytetowy plan działania dzielnicowego:
Aktualny plan: od 1.01.2025 r. do 30.06.2025 r.
Zdiagnozowany problem: Na podstawie informacji uzyskanych przez dzielnicowego w trakcie służb obchodowych zdiagnozowano, że najbardziej uciążyliwym dla mieszkańców miejscowości Stogi i Kościeleczki jest przekraczanie dozwolonej prędkości oraz zjawisko gromadzenia się osób w okolicy boiska, placów zabaw, które niszczą mienie w miejscowości Tragamin.
Zakładany cel do osiągnięcia: wyeliminowanie zjawiska.
Podmioty współpracujące: Policjanci Zespołu Dzielnicowych i Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Malborku, Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, Wójt Gminy Malbork, sołtysi.
Poprzedni plan priorytetowy:
Zakładanym celem do osiągnięcia w planie za okres od 1.07.2024 r. do 31.12.2024 r. było ograniczenie w znacznym stopniu zjawiska zaśmiecania wsi Lasowice Wielkie oraz ograniczenie kierujących nadmiernie przekraczających prędkość w miejscowości Kościeleczki. Zakładany cel w miejscowości Lasowice Wielkie został osiągnięty w 90%, natomiast w miejscowości Kościeleczki w 50%.
REJON NR 8
obsługiwany przez dzielnicowego mł.asp. Łukasza Filipa
UWAGA! ZASTĘPSTWO CZASOWE PEŁNI MŁ. ASP. MAREK DAWIDOWICZ tel. 47 74 22 858, tel.kom. 571 335 220
tel. 47 74 22 857, tel.kom. 571 335 221
e-mail: dzielnicowy.malbork8@gd.policja.gov.pl
swoim zasięgiem obejmuje następujące miejscowości w Gminie Miłoradz - Bystrze, Gnojewo, Kończewice, Mątowy Małe, Mątowy Wielkie, Miłoradz, Pogorzała Wieś, Stara Kościelnica, Stara Wisła.
Priorytetowy plan działania dzielnicowego:
Aktualny plan: od 1.01.2025 r. do 30.06.2025 r.
Zdiagnozowany problem: Na podstawie uzyskanych informacji od lokalnej społeczności w trakcie służb obchodowych zdiagnozowano, że najbardziej uciążliwym dla mieszkańców rejonu jest zjawisko zaśmiecania, niszczenia mienia oraz demoralizacji nieletnich na terenie rekreacyjno-sportowym przy ogólnodostępnym boisku znajdującym się w Miłoradzu przy ul. Szkolnej.
Zakładany cel do osiągnięcia: Ograniczenie w znacznym stopniu do 75% lub wyeliminowanie zjawiska.
Podmioty współpracujące: Policjanci Zespołu Dzielnicowych, Sołtys wsi Miłoradz, Wójt Gminy Miłoradz oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Miłoradzu.
Poprzedni plan priorytetowy:
Zakładanym celem do osiągnięcia w planie za okres od 1.07.2024 r. do 31.12.2024 r. było ograniczenie w znacznym stopniu lub wyeliminowanie zjawiska zakłócania spokoju i porządku publicznego w rejonie boiska w Kończewicach. W wyniku podjętych działań plan został zrealizowany.