Wiadomości

Podsumowanie działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Data publikacji 06.07.2022

Wczoraj malborscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, czyli wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policjanci przyglądali się nie tylko zachowaniu kierujących, ale także pieszych. Podczas działań mundurowi zatrzymali również 1 kierowcy prawo jazdy - mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość na obszarze zabudowanym o 51 km/h

We wtorek policjanci malborskiej drogówki  przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa, ale też uświadomienie pieszym, że oni również są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i mogą stać się sprawcami zdarzeń drogowych przez nieprzestrzeganie przepisów. Kontrole mundurowych dotyczyły między innymi kierujących pojazdami, gdyż to właśnie wielokrotnie ich brawura jest przyczyną potrąceń, w których piesi tracą zdrowie, a nawet życie.

Tego dnia policjanci ujawnili 20 wykroczeń drogowych, w tym 7 popełnionych przez kierujących wobec pieszych, polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych, za które zostali oni ukarani mandatami karnymi. Około godziny 17.30 w Trępnowach funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa. Mężczyzna jechał z prędkością 101 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 1,5 tys. złotych i 10 punktami karnymi. 49-latek stracił również prawo jazdy na 3 miesiące.

Uwadze malborskiej drogówki nie umknęły także wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów. 6 osób zostało pouczonych za przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, za przejście na czerwonym świetle 2 osoby otrzymały mandaty karne w wysokości 200 złotych, a wobec 1 mężczyzny za to wykroczenie policjanci sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Natomiast  najczęstszymi „grzeszkami” rowerzystów była jazda po chodniku oraz przejazd rowerem przez przejście dla pieszych gdzie nie było wyznaczonego przejazdu rowerowego.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o wzmożenie uwagi, przestrzeganie przepisów, ostrożną jazdę i odpowiedzialne korzystanie ze szlaków komunikacyjnych. Przypominamy o używaniu elementów odblaskowych, które, dla własnego bezpieczeństwa, warto używać  nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również na terenie miasta.

Powrót na górę strony