Wiadomości

Rusza akcja pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”.

Data publikacji 12.06.2026

Już dziś rusza kolejna edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”. Działania prowadzone będą na rzecz bezpieczeństwa osób w sezonie letnim, przebywających m.in. nad wodą i terenach przywodnych oraz górach. Partnerami akcji są Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A.

Zbliżające się wakacje to czas wypoczynku i podróży, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Dla Policji to okres intensyfikacji działań profilaktycznych, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych. Chociaż akcja skierowana jest głównie do dzieci, dotyczy ona także dorosłych oraz osób które zarządzają terenami rekreacyjnymi. Policjanci z malborskiej komendy również włączyli się w przedsięwzięcie, które będzie realizowane od 12 czerwca do końca września br. Funkcjonariusze przez ten cały okres będą prowadzić spotkania z dziećmi i młodzieżą, których tematem będzie bezpieczeństwo podczas spędzania wolnego czasu w trakcie letniego wypoczynku. Policjanci omówią takie tematy jak bezpieczeństwo w domu, w podróży, podczas gier i zabaw w terenie, a także bezpieczeństwo nad wodą i w górach. Równolegle z akcją został ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy pn. „Letni przewodnik”, do którego przystąpić mogą osoby w wieku od 5 do 16 lat w maksymalnie 3 osobowych zespołach. Uczestnicy konkursu mają za zadanie przygotować pracę plastyczną lub krótki filmik, który przedstawia zasady bezpiecznego spędzania wakacji.

Więcej szczegółów na dedykowanej stronie internetowej: 

https://policja.pl/pol/bezpieczenstwo-w-lecie/aktualnosci

Powrót na górę strony