Wiadomości

KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Data publikacji 01.07.2016

Od 1 lipca br. na terenie województwa pomorskiego uruchomiona została pilotażowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tworzeniu mapy kluczowe znaczenie ma opinia lokalnej społeczności. 

Od 1 lipca br. na terenie województwa pomorskiego uruchomiona została pilotażowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tworzeniu mapy kluczowe znaczenie ma opinia lokalnej społeczności.

Na terenie powiatu malborskiego mieszkańcy nanieśli na mapę kilkadziesiąt zgłoszeń, które dotyczyły min. spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, żebractwa, miejsc grupowania się małoletnich, niewłaściwej infrastruktury drogowej oraz wykroczeń popełnianych w ruchu drogowym min. przekraczanie dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowe parkowani. Każde zgłoszenie zostało kilkukrotnie sprawdzone przez policjantów Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, dzielnicowych oraz patrole ruchu drogowego. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenia, które dotyczyły min. żebractwa, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowego parkowania i niewłaściwej infrastruktury drogowej. Wobec sprawców wykroczeń policjanci sporządzili wnioski do sądu i nałożyli mandaty. Po potwierdzeniu zgłoszenia dotyczącego niewłaściwej infrastruktury drogowej mundurowi skierowali pismo do zarządcy drogi. Przekazywane przez mieszkańców sygnały w znacznym stopniu przyczyniają się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa na terenie powiatu malborskiego.

Od 1 lipca br. na terenie województwa pomorskiego uruchomiona została pilotażowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tworzeniu mapy kluczowe znaczenie ma opinia lokalnej społeczności. Na terenie powiatu malborskiego mieszkańcy nanieśli na mapę kilkadziesiąt zgłoszeń, które dotyczyły min. spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, żebractwa, miejsc grupowania się małoletnich, niewłaściwej infrastruktury drogowej oraz wykroczeń popełnianych w ruchu drogowym min. przekraczanie dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowe parkowani. Każde zgłoszenie zostało kilkukrotnie sprawdzone przez policjantów Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego, dzielnicowych oraz patrole ruchu drogowego. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenia, które dotyczyły min. żebractwa, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, nieprawidłowego parkowania i niewłaściwej infrastruktury drogowej. Wobec sprawców wykroczeń policjanci sporządzili wnioski do sądu i nałożyli mandaty. Po potwierdzeniu zgłoszenia dotyczącego niewłaściwej infrastruktury drogowej mundurowi skierowali pismo do zarządcy drogi. Przekazywane przez mieszkańców sygnały w znacznym stopniu przyczyniają się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa na terenie powiatu malborskiego.

Powrót na górę strony