Wiadomości

POLICJANCI ZACHĘCAJĄ DO KORZYSTANIA Z KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ

Data publikacji 14.07.2017

Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu malborskiego nanieśli 599 potencjalnych zagrożeń.Liczba nanoszonych punktów na mapie ciągle rośnie, co świadczy, że lokalnej społeczności odpowiada taki sposób przekazywania informacji Policji. W celu umożliwienia wszystkim zainteresowanym takiej formy kontaktu plakaty informacyjne o Krajowej Mapie Zagrożeń zostały umieszczone w urzędach i instytucjach na terenie powiatu malborskiego.

Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu malborskiego nanieśli 599 potencjalnych zagrożeń. Liczba nanoszonych punktów na mapie ciągle rośnie, co świadczy, że lokalnej społeczności odpowiada taki sposób przekazywania informacji Policji. W celu umożliwienia wszystkim zainteresowanym takiej formy kontaktu plakaty informacyjne o Krajowej Mapie Zagrożeń zostały umieszczone w urzędach i instytucjach na terenie powiatu malborskiego.

Policjanci z Posterunku Policji w Starym Polu zachęcają mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za zgodą Pani sołtys Królewa kolejny plakat informacyjny o funkcjonowaniu mapy został umieszczony w świetlicy wiejskiej. Mieszkańcy za pośrednictwem Internetu mogą nanieść zgłoszenia odnośnie miejsc potencjalnie zagrożonych. Mogą to być informacje dotyczące zagrożeń w ruchu drogowym lub innych niebezpieczeństw. Następnie weryfikacją tego typu zgłoszeń zajmują się dzielnicowi, policjanci zespołu patrolowo – interwencyjnego oraz ruchu drogowego. W przypadkach, w których potwierdzone zostanie łamanie przepisów, miejsce w którym do niego dochodzi zostaje objęte doraźnym policyjnym nadzorem. Do tej pory na mapie zagrożeń mieszkańcy najczęściej zaznaczali miejsca gdzie występują zagrożenia drogowe takie jak: przekraczanie prędkości, nieprawidłowe parkowanie oraz nieprawidłowa infrastruktura drogowa, wiele zgłoszeń dotyczyło również spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Powrót na górę strony